Newsletter Grudzień 2012

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w grudniu na portalu Automatyka Bankowa.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Fascynująca historia banknotu: od papierowego kwitu depozytowego do …? (część III)

Ostatnia część artykułu opisującego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość banknotów. W tej części skupiliśmy się na podłożach, które zastępują konwencjonalny papier banknotowy.  Opisaliśmy najciekawsze przykłady zastosowania takich materiałów jak polimery syntetyczne, dwuosiowy polipropylen czy podłoże hybrydowe. Prognozujemy również jak może wyglądać banknot przyszłości. Autorem serii jest Bartosz Miracki, ekspert bankowości współpracujący z naszym portalem.

Co w handlu bardziej się opłaca: gotówka czy karty?

W artykule analizie poddaliśmy sytuację w płatnościach na naszym rynku. Dzisiaj z jednej strony możemy korzystać z płatności mobilnych, a z drugiej strony wiele sklepów akceptuje tylko gotówkę. W artykule odpowiadamy na pytanie: która forma płatności jest obecnie bardziej opłacalna dla sklepów i ich klientów i jak będzie się kształtowała przyszłość płatności? Na koniec przedstawiliśmy stanowisko, jakie nasz portal zajął publicznie w najgłośniejszym ostatnio wydarzeniu medialnym związanym z gotówką. 

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.

 

  • Co to za portal?

  • TALEMAX - Przyszłość Technologii BankowychWspiera nas:

    Chcesz wiedzieć więcej?
    Zapisz się na newsletter

    Będziesz otrzymywał nie tylko informacje o wpisach, ale również dodatkowe, niepublikowane na portalu materiały. Sam zdecyduj czy podać swój mail prywatny czy służbowy. Portal Automatyka Bankowa użyje go jedynie w celu wysyłania raz w miesiącu newslettera z informacjami o nowych wpisach i materiałach. Nie wysyłamy żadnych innych maili.