Newsletter Kwiecień 2015 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w kwietniu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Nowoczesne rozwiązania automatyzujące obsługę gotówki sprawiają, że proces staje się szybki, tani i bezpieczny. Urządzenia instalowane w strefie front i back office supermarketu czy stacji benzynowej obejmują cały proces obsługi gotówki. Część używanych rozwiązań znana jest dobrze z zastosowań bankowych. Teraz przystosowano je do nowych wymagań. Udział personelu w procesie obsługi gotówki jest ograniczony do minimum a całość jest monitorowa centralnie. Dzięki takim systemom firmy detaliczne mogą wiele zyskać.

Nowe oblicze zautomatyzowanej obsługi gotówki w firmach retail

 

W tegorocznej rekomendacji Narodowy Bank Polski stwierdza, że banknoty wprowadzane powtórnie do obrotu gotówkowego powinny spełniać odpowiednie standardy jakości obiegowej. Bank wzorując się na przepisach ECB określa, jakie uszkodzenia powinny eliminować banknoty z obiegu. Standardy te mogą być weryfikowane ręcznie lub maszynowo. Pojawia się pytanie, jaka weryfikacja może być bardziej korzystna dla różnych firm. Przedstawiamy charakterystykę uszkodzeń, które już w niedalekiej przyszłości będą wykluczać banknoty z obiegu oraz sposoby ich weryfikacji.

Jaką wybrać metodę weryfikacji uszkodzeń banknotów?

 

Materiały dodatkowe

Artykuł: What can FIs learn from gas stations?

Artykuł: The Tipping Point for Polymer Banknotes

 

Możliwość komentowania została zablogowana.

 

  • Co to za portal?

  • TALEMAX - Przyszłość Technologii BankowychWspiera nas:

    Chcesz wiedzieć więcej?
    Zapisz się na newsletter

    Będziesz otrzymywał nie tylko informacje o wpisach, ale również dodatkowe, niepublikowane na portalu materiały. Sam zdecyduj czy podać swój mail prywatny czy służbowy. Portal Automatyka Bankowa użyje go jedynie w celu wysyłania raz w miesiącu newslettera z informacjami o nowych wpisach i materiałach. Nie wysyłamy żadnych innych maili.