Newsletter Wrzesień 2014 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone we wrześniu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

W ostatnich latach w mediach pojawiło się wiele informacji dyskredytujących gotówkę. Gotówka jest droga, niemodna, sprzyja przestępczości a nawet jest … niezdrowa (!). Dość powszechne są też opinie, że bliski jest jej koniec. Czy faktycznie ma miejsce taka sytuacja? Organizacja Currency Research przeprowadziła niedawno badanie, którego celem było sprawdzenie jaka jest sytuacja gotówki na świecie i jakie są przed nią perspektywy. Przedstawiany pierwszą część artykułu podsumowującego najciekawsze wniosku z tego badania.

Prawda i mity o gotówce w najnowszym raporcie Currency Research (cz. I)

 

We wrześniu odbyła się w Warszawie interesująca konferencja poświęcona aktualnej sytuacji w biometrii. Biometric Summit był doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi technikami biometrycznymi. Prezentacje podczas konferencji były na wysokim poziomie merytorycznym. Prelegenci porównywali skuteczność rożnych metod biometrycznych, analizowali obecną sytuację prawną w tym obszarze. Uczestnicy mogli również poznać prognozy upowszechnianie się biometrii w bankowości i w innych dziedzinach życia. Przedstawiamy relacje z tegorocznej konferencji Biometric Summit.

Przegląd najnowszych trendów w biometrii podczas konferencji Biometric Summit

 

Materiały dodatkowe:

Artykuł: Majority of Brits back biometric ID

Artykuł: Putting the Wow in Banknote Authentication

Możliwość komentowania została zablogowana.

 

  • Co to za portal?

  • TALEMAX - Przyszłość Technologii BankowychWspiera nas:

    Chcesz wiedzieć więcej?
    Zapisz się na newsletter

    Będziesz otrzymywał nie tylko informacje o wpisach, ale również dodatkowe, niepublikowane na portalu materiały. Sam zdecyduj czy podać swój mail prywatny czy służbowy. Portal Automatyka Bankowa użyje go jedynie w celu wysyłania raz w miesiącu newslettera z informacjami o nowych wpisach i materiałach. Nie wysyłamy żadnych innych maili.