Ważne seminarium poświęcona obsłudze gotówki w bankach spółdzielczych

Już 19 kwietnia odbędzie się seminarium „Nowe obowiązki i rozwiązania na rynku usług obsługi gotówki w praktyce banku spółdzielczego” organizowane przez Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz POFOG. Głównym tematem seminarium będzie Zarządzenia nr 19/2016 Prezesa NBP, które będzie miało ogromny wpływ na sektor bankowości spółdzielczej. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób sprawnie przygotować bank spółdzielczy do zmian w przepisach dotyczących przetwarzania gotówki. Portal Automatyka Bankowa objął patronat nad tym wydarzeniem.

Jak zmiany czekają banki spółdzielcze?

Seminarium ma odpowiedzieć na szereg ważnych pytań dla sektora banków spółdzielczych związanych z nowymi przepisami. Jak wyglądają perspektywy rozwoju rynku gotówkowego z punktu widzenia Narodowego Banku Polskiego? Jakie nowe regulacje zostają wprowadzone? Jak wygląda obecnie przetwarzanie gotówki w bankach spółdzielczych i jakich zmian można spodziewać się w związku z wprowadzanymi zmianami?

Ważnym wydarzeniem podczas konferencji będzie prezentacja kierownictwa Departamentu Emisyjno-Skarbcowego NBP dotyczą głównych przesłanek wydania Zarządzenia NBP nr 19/2016 oraz przewidywanych jego skutków. Podczas wystąpienia przedstawiony będzie kontekst międzynarodowy, oczekiwane zmiany funkcjonowania obrotu gotówkowego w Polsce, stan przygotowań NBP do wejścia w życie nowych regulacji. Przedstawiciele NBP omówią również przewidywany wpływ Zarządzenia na praktykę obsługi gotówki w sektorze banków spółdzielczych oraz zasady testowania urządzeń.

Praktyczne aspekty wdrażania nowych regulacji

Kolejna sesja będzie poświęcona praktycznym aspektom wdrażania nowych regulacji w przetwarzaniu gotówki w oddziałach i sortowniach. Skutki wdrożenia Zarządzenia nr 19/2016 dla banku spółdzielczego zaprezentują przedstawiciele banków  BPS i SGB. Przedstawiciel POFOG skupi się na możliwych sposobach wsparcia banków spółdzielczych w  dostosowaniu do nowych regulacji ze strony firm CIT. Celem wystąpienia przedstawiciela firmy Talemax będzie odpowiedź na pytanie „Jakiego typu rozwiązania sprzętowe można wykorzystać w zmieniających się warunkach rynkowych”.

Ostatni blok wystąpień będzie dotyczyć nowych sposobów obsługi gotówki w bankomatach i wpłatomatach.  Propozycje rozwiązań informatycznych dla sektora banków spółdzielczych przedstawią dostawcy bankomatów firmy NCR i Diebold Nixdorf oraz przedstawiciel dostawcy oprogramowania.

Prezentacją i wystąpieniom towarzyszyć będą sesja pytań i odpowiedzi o charakterze prezentacyjno – warsztatowym oraz panel dyskusyjny.

Link do strony seminarium.

Marzec 2018

 

Dodaj komentarz