Centrum Zarządzania Gotówką w filmie PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski opublikował film pokazujący pracę dużej sortowni gotówki. Bardzo ciekawie przedstawiono w nim obsługę gotówki przy użyciu nowoczesnych technologii. Wyróżnia się on poziomem artystycznym i sprawną realizacją. Takiego filmu w Polsce do tej pory nikt nie nakręcił, trudno też znaleźć na świecie podobne przykłady. Obejrzenie Centrum Zarządzania Gotówką z pewnością można polecić każdemu specjaliście zajmującemu się cash processingiem.

Przetwarzanie gotówki w nowym świetle

Jednym z częściej poruszanych tematów na naszym Portalu jest przetwarzanie gotówki. W publikowanych artykułach zamieszczaliśmy też materiały wideo pokazujące pracę urządzeń w sortowniach. Żaden ze zrealizowanych do tej pory filmów nie przedstawiał jednak działania centrum przetwarzania gotówki w tak kompleksowy i interesujący sposób. W filmie PKO BP z bliska można zobaczyć w jaki sposób realizowane są prace związane z przetwarzaniem banknotów i bilonu. W trwającym ponad 6 minut filmie uwagę przykuwają profesjonalne ujęcia urządzeń, ludzi i co ciekawe – kadry z życia dużego miasta.

Ciekawostką jest fakt, że tego materiału nie zrealizowało wyspecjalizowane studio filmowe, lecz sami pracownicy Centrum Zarządzania Gotówką PKO BP. Głównym twórcą jest Rafał Oryszczak z CZG.

Ogrom prac wykonywanych w sortowaniach

Szczególną uwagę zwraca skala działań: ogromna liczba wiązek banknotów, rolek z bilonem, worków, toreb, kaset. To uzmysławia, jak wielką pracę wykonuje personel sortowni. Pracownicy Centrum Zarządzania Gotówką banku PKO BP funkcjonują w 15. polskich miastach. Harmonogram ich pracy determinowany jest przez proces obiegu gotówki, a ponieważ klienci korzystają z monet i banknotów przez całą dobę i 7 dni w tygodniu, praca odbywa się w systemie 3-zmianowym.

Jednak działania ludzi nie mogłyby dać odpowiednich efektów bez wsparcia nowoczesnych urządzeń przeznaczonych do przetwarzania gotówki. W filmie w akcji można zobaczyć sortery banknotów, sortery monet, liczarki, rolownice do monet, pakowarki, linie transportowe, dedykowane oprogramowanie. Wszystkie te środki robią duże wrażenie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Jest w nas chęć do zmieniania świata.

Wrzesień 2016

Dodaj komentarz