Ciekawe linki (część III)

Przedstawiamy kolejną część cyklu, w którym prezentujemy ciekawe artykuły i informacje dotyczące bankowości z innych portali. W tej części polecamy bardzo interesujący artykuł poświęcony prognozom w jaki sposób w niedalekiej przyszłości będziemy robić zakupy. Poruszamy też temat na czasie , czyli przystąpienie Polski do strefy euro.

 

Handel przyszłości, czyli jak będziemy robić zakupy (wyborcza.biz)

Artykuł przedstawia kilka bardzo ciekawych przykładów tego jak już niedługo mogą wyglądać nasze zakupy w sklepach. Do tej pory, ze względu na podobne technologie i specyfikę obsługi klientów detalicznych, banki korzystały z doświadczeń handlu. Może niektóre z opisanych przykładów też znajdą zastosowanie w bankach?

Większość z przedstawionych w tekście nowości jest już testowana lub nawet stosowana w handlu w niektórych krajach. Na przykład jest bardzo prawdopodobne, że już niedługo będziemy płacić za zakupy przy użyciu telefonu komórkowego bez ich wyciągania z koszyka.

Handel przyszłości, czyli jak będziemy robić zakupy

 

Zespół Roboczy do Spraw Wprowadzenia Banknotów i Monet Euro (Ministerstwo Finansów)

W skład powołanego zespołu wchodzą przedstawiciele ważnych instytucji i rządu (m. in. NBP, Ministra Finansów, ZBP). Zespół działa wg szczegółowego harmonogramu obejmującego okres zarówno przed jak i po przyjęciu waluty euro. Informacje dotyczące prac Zespołu zamieszczono na stronie Ministerstwa finansów.

Zespół Roboczy do Spraw Wprowadzenia Euro

Dodaj komentarz