Czym jest portal Automatyka Bankowa i w jakim celu powstał?

Mając od wielu lat kontakt z bankowcami obserwujemy jak bardzo rozwija się polska bankowość. Widzimy jednak jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

Banki realizują ciekawe, nowe projekty. W wielu przypadkach stosowane są rozwiązania wykorzystywane z powodzeniem w innych krajach.

Czasami organizowane są interesujące konferencje. Pojawiają się ciekawe artykuły. Dostawcy technologii oferują coraz doskonalsze rozwiązania.

Nie było jednak dotąd miejsca, w którym dostępna byłaby wiedza z zakresu nowoczesnych technologii bankowych. Miejsca, w którym można by znaleźć informacje o najnowszych światowych trendach i rozwiązaniach. Gdzie udostępniane są najciekawsze przykłady wykorzystania techniki ale także obowiązujące przepisy.

Wielu z Was sugerowało nam, że przydatne byłoby  jedno miejsce w internecie, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje związane z pracą bankowca.  Informacje z zakresu procesów obsługi klienta i zarządzania gotówka. Zdecydowaliśmy się więc takie miejsce stworzyć.

Na razie jesteśmy na początku drogi. Przyjęliśmy formę bloga, ale może z czasem formuła się zmieni? Bardzo chcielibyśmy, żebyś również i Ty był wśród twórców tego portalu. Może chciałbyś podzielić się ciekawymi przykładami i informacjami? Znalazłeś w internecie interesujące strony? Chętnie umieścimy nadesłane przez Ciebie materiały.

Nasze obserwacje wskazują, że poziom wiedzy Czytelników jest zróżnicowany. Aby każdy znalazł dla siebie coś ciekawego zamieszczamy zarówno materiały specjalistyczne jak i informacje ogólne.

Na naszym portalu dużo uwagi poświęcimy technologii. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najbardziej wyrafinowane rozwiązanie technologiczne jest tylko narzędziem. Twoim celem nie jest przecież jego zastosowanie. Najważniejsza jest jak najlepsza obsługa klientów bankowych i nawiązywanie długotrwałych relacji. Jesteśmy przekonani  że właśnie to daje bankowi największe możliwości zbudowania przewagi konkurencyjnej. A technologia może to zadanie po prostu bardzo ułatwić.

 

  • Co to za portal?

  • TALEMAX - Przyszłość Technologii BankowychWspiera nas: