Newsletter

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w ostatnim czasie na Portalu Automatyka Bankowa.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Sytuacja w obiegu gotówki ulega ciągłym zmianom. Różne czynniki sprawiają, że dalsza ewolucja systemu jest nieunikniona. Jakie czynniki są najistotniejsze? W jakim kierunku może zmierzać obieg gotówki w najbliższych latach? Przedstawiamy drugą część artykułu poświęconą zmianom zachodzącym w obiegu gotówki.

Artykuł powstał m.in. na podstawie dokumentu przygotowanego przez analityków firmy Glory. Celem ich analizy było usystematyzowanie historii zmian w obiegu gotówki i opracowanie prognoz dalszego jej rozwoju. Analizy wykonano ze szczególnym uwzględnieniem sektora retail.

Obieg gotówki – przesłanki kolejnych zmian (cz. II)

 

Malejąca w ostatnim czasie liczba bankomatów na świecie i w Polsce może przyczynić się do wzrostu popularności alternatywnego sposobu dostępu do środków na rachunkach klientów. Chodzi o usługę cash back, polegającą na wypłacie gotówki dokonywanej w punkcie handlowo-usługowym przy okazji bezgotówkowej płatności kartą płatniczą. Dalszy rozwój tej usługi mógłby ułatwić klientom dostęp do gotówki. Czy tak się stanie? Przedstawiamy trzecią część artykułu poświęconego zmianom zachodzącym w obiegu gotówki.

Obieg gotówki – czy cash back stanie się jego istotną częścią?(cz. III)

 

Obieg gotówki przez dziesięciolecia ulegał ciągłym przemianom. Wszystko wskazuje, na to, że właśnie wchodzimy w kolejny etap jej rozwoju. Będzie to okres bardzo ciekawy, ponieważ oprócz tradycyjnych uczestników, bierze w nim udział duża część społeczeństwa i firm handlowych. Mowa o obiegu gotówki 4.0. Jednym z możliwych scenariuszy rozwoju jest przemiana w ekonomię współdzielenia, czyli ideę sharing economy. Czym taki etap będzie się charakteryzował? Jaki wpływ będzie miał on na każdego z nas? Zapraszamy do lektury ostatniej części artykułu poświęconego zmianom zachodzącym w obiegu gotówki.

Czy ekonomia współdzielenia będzie przyszłością obiegu gotówki?(cz. IV)

Możliwość komentowania została zablogowana.