Newsletter

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w ostatnim czasie na Portalu Automatyka Bankowa.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Rosnąca fala zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2 spowodowała, że codziennie dociera do nas wiele zaleceń i wskazówek jak powinniśmy zachowywać się, żeby uniknąć choroby. Także w Polsce, pojawiły się informacje, że WHO ostrzega przed posługiwaniem się gotówką. Nie jest to prawdą. WHO ostatnio zdecydowanie zdementowało takie doniesienia: „WHO NIE TWIERDZIŁO, że gotówka przenosi koronawirusa, ani nie wydało w tym zakresie żadnych ostrzeżeń ani twierdzeń”. Czy zatem posługiwanie się gotówką jest bezpieczne? Czy nawoływania do jej nieużywania nie są jednak mocno przesadzone? A może ktoś dla własnego interesu, a nie dla naszego zdrowia rozpowszechnia fałszywe informacje?

Czy posługując się gotówką faktycznie możemy zarazić się koronawirusem?

 

Trwająca od kilku miesięcy pandemia zmieniła bezpowrotnie wiele obszarów naszego życia. Jednym z nich jest stosunek do gotówki, na który bardzo dotkliwie wpłynęły rozpowszechniane informacje o rzekomym zagrożeniu stwarzanym przez płatności gotówkowe i nawoływanie do ich unikania. Jak głębokie będą to zmiany? Czy trwale zmienią się zwyczaje konsumentów i sytuacja firm związanych z obrotem gotówkowym?

Czy pandemia koronawirusa unicestwi obrót gotówkowy?

 

Możliwość komentowania została zablogowana.