Newsletter Czerwiec 2013 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Z przyjemnością informujemy, że Portal Automatyka Bankowa rozszerzył zakres informacji udostępnianych subskrybentom newslettera. Przesyłamy dodatkowe opracowania, raporty lub prezentacje związane z publikowanymi artykułami. Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524).  Chcemy rozwijać Portal tak,  aby był  jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami (film wideo).

Poniżej przesyłamy artykuły zamieszczone w czerwcu na Portalu Automatyka Bankowa.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Jeszcze nie tak dawno temu bankowcy byli przekonani, że przez wiele lat placówki bankowe będą głównym kanałem kontaktu z klientem. Współczesne trendy w zwyczajach konsumenckich w wielu krajach pokazują, że nie jest już to takie pewne. W perspektywie końca obecnej dekady przesądzone są znaczące zmiany w procesie obsługi klientów. Niektórzy eksperci uważają nawet, że nadchodzi koniec ery placówek bankowych, które wkrótce w większości mogą zniknąć. Zastąpić je mają smartfony. Sprawdźmy czy jest to możliwe.

Czy nadchodzi koniec ery placówek bankowych?

 

Cashless ATM, który nieco paradoksalnie można nazwać bankomatem bezgotówkowym, pojawił się na rynku w ubiegłym roku. Stało się to za sprawą firm KAL i Axis. Bankomaty te są przeznaczone dla sklepów, stacji benzynowych czy pubów. Cashless ATM w praktyce niewiele ma wspólnego z prawdziwym bankomatem. To urządzenie, które nie wypłaca banknotów, ale umożliwia wypłatę gotówki na zakupy z kasy sklepowej. Pojawia się pytanie – czy jest to tylko ciekawostka techniczna czy rozwiązanie, które może wpłynąć na rynek bankomatów?

Bankomat bezgotówkowy – ciekawostka, a może rewolucja w wypłatach samoobsługowych w firmach retail?

 

Dodatkowe materiały:

Raport JLL – Global Retail Banking: Key trends and implications for retail banking real estate

Artykuł Bretta Kinga – The death of branches probably started in 2010

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.