Newsletter + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone  w ostatnim czasie na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Już w lipcu wszystkich uczestników rynku obsługi gotówki zacznie obowiązywać wymóg wykorzystywania do przetwarzania gotówki urządzeń poddanych odpowiednim testom. Po długim procesie ustalania warunków między NBP a uczestnikami rynku, udało się wypracować wariant testowania, który powinien być satysfakcjonujący dla wszystkich stron. Kompromis wzorowany jest na rozwiązaniach stosowanych w strefie Euro. Uczestników rynku będą również obowiązywać kwartalne raporty przedstawiające liczbę przetestowanych urządzeń wraz z liczbą przeliczonych i posortowanych banknotów i monet oraz ich ponownie wprowadzonych do obrotu.

Uzgodniono reguły testowania urządzeń do przetwarzania gotówki

 

Rok 2017 minął pod znakiem planowania przez NBP poważnych zmian w systemie obsługi gotówki. Część zmian ma zacząć obowiązywać już w 2018 roku. Kolejne będą wprowadzane sukcesywnie w następnych latach. Praktycznie wszyscy uczestnicy obrotu gotówkowego w Polsce muszą brać pod uwagę konieczność dostosowania swoich procedur i posiadanych rozwiązań do zmieniających się przepisów. Czego zatem możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach i latach?

NBP wprowadza poważne zmiany w krajowym obrocie gotówkowym

 

Dodatkowe materiały:

Dokument – Informacja NBP dotycząca testów urządzeń

Artykuł – ’No signs of slowing’: The seemingly unstoppable growth of cash

 

Możliwość komentowania została zablogowana.