Newsletter

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone  w ostatnim czasie na Portalu Automatyka Bankowa.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Na stronach Narodowego Banku Polskiego pojawiła się już lista pierwszych przetestowanych urządzeń do obsługi gotówki, spełniających wymogi Zarządzenia nr 19/2016. To znak, że zbliża się termin wejścia w życie nowych regulacji. Część przepisów zacznie obowiązywać już od lipca.  Na opublikowanej liście znajduje się kilkanaście typów urządzeń do obsługi banknotów przetestowane z wynikiem pozytywnym. Lista dotyczy urządzeń obsługiwane przez personel.

Pierwsze urządzenia spełniające wymogi nowych przepisów NBP

 

W kwietniu w Warszawie odbyła się ciekawa konferencja „Nowe obowiązki i rozwiązania na rynku usług obsługi gotówki w praktyce banku spółdzielczego”. Było to bardzo ważne wydarzenie dla bankowości spółdzielczej z uwagi na wprowadzane w życie Zarządzenia nr 19/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Prelekcje podczas konferencji potwierdziły, że nowe przepisy będą miały ogromny wpływ również na ten sektor. Uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób sprawnie przygotować bank spółdzielczy do zmian w przepisach dotyczących przetwarzania gotówki. W maju odbyło się Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej. Zapraszamy relacje z tych wydarzeń.

Nowe obowiązki w obsłudze gotówki w bankach spółdzielczych

 

Do naszej Redakcji wpływa dużo pytań banków spółdzielczych związanych z nowymi regulacjami wprowadzanymi przez NBP. Pytania najczęściej dotyczą czynności jakie bank musi wykonać, żeby dostosować się do przepisów.  Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

W jaki sposób bank spółdzielczy ma dostosować się do nowych regulacji NBP

 

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.