Newsletter Grudzień 2013 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w grudniu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały z zakresu automatyki bankowej.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Systemy do zdalnego zarządzania gotówką, mimo obiecujących prognoz, wciąż nie znalazły powszechnego zastosowania w sektorze retail.  Rynek tych usług, określanych też jako Remote Cash Capture (RCC), ciągle się rozwija. Nie jest to jednak tak szybki wzrost na jaki mogą wskazywać korzyści zapewniane przez inteligentne sejfy. Jakie są przyczyny takiego stanu? Czy systemy zdalnego zarządzania gotówką mogą stać się standardem w bankach i firmach handlowych na świecie i w Polsce? Przyjrzyjmy się najnowszym informacjom związanym z rozwiązaniami RCC.

Czy smart sejfy znajdą powszechne zastosowanie w handlu detalicznym?

 

Zmieniające się zwyczaje klientów w korzystaniu z usług bankowych sprawiają, że pojawiają się nowe pomysły które mają odpowiadać na nowe potrzeby. Ponieważ coraz więcej klientów korzysta z usług zdalnie, banki rozwijają bankowość internetową. Jednym z kierunków rozwoju jest tworzenie oddziałów wirtualnych, które w założeniu mają spełniać taki sam zakres usług jak tradycyjne placówki. I chociaż nie jest to w pełni możliwe, na przykład w zakresie operacji gotówkowych, usługi bankowe świadczone przez internet stają się coraz doskonalsze. Pojawia się pytanie: czy jest to przyszłość bankowości?

Oddziały wirtualne – nowe oblicze bankowości

 

Materiały dodatkowe:

Artykuł: Remote Cash Capture Is Becoming More Accessible

Artykuł: New Commerzbank branch intros Germany’s first video teller ATM

 

 

 

 

 

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.