Newsletter Listopad 2012

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w listopadzie na portalu Automatyka Bankowa.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Pierwszy bankomat recyklingowy z biometrycznym uwierzytelnianiem w polskich bankach

Bankomaty recyklingowe z biometrycznym uwierzytelnianiem to rzadkość na świecie. W naszym kraju mamy już jedno takie urządzenie. Kilka miesięcy temu pierwszy taki bankomat uruchomił Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie. Jak realizowano ten projekt? Jakie funkcje obecnie realizuje bankomat, a jakie może spełniać w przyszłości? Jakie korzyści uzyskał bank? Czy będą następne takie instalacje? Artykuł przedstawia relację z nowatorskiego projektu w samoobsłudze bankowej.

Fascynująca historia banknotu: od papierowego kwitu depozytowego do …? (część II)

Kontynuacja serii artykułów opisujących przeszłość, teraźniejszość i przyszłość banknotów. Jest to historia banknotu w nieco odmiennym ujęciu, niż ta znana nam z innych publikacji. W artykułach najwięcej uwagi poświęcono nośnikom, na których w przeszłości i obecnie drukuje się banknoty.  W tej części opisujemy dzisiejsze odmiany papieru banknotowego, będącego szczytowym osiągnięciem dwudziestu wieków papiernictwa. Przedstawiamy współczesne materiały oraz najnowocześniejsze technologie służące do ich produkcji. Autorem serii jest Bartosz Miracki, ekspert bankowości współpracujący z naszym portalem.

Wydarzenie roku w automatyce bankowej

Firma Retail Banking Research (RBR) w dniach 3-4 grudnia organizuje w Londynie konferencję Teller Automation and Branch Cash Management 2012. Wydarzenie poświęcono najnowszym osiągnięciom w optymalizacji procesów obsługi w placówkach bankowych oraz w zarządzaniu gotówką. Specjaliści i eksperci zaprezentują doświadczenia zdobyte w najważniejszych instytucjach finansowych świata. Producenci przedstawią najnowsze urządzenie i systemy usprawniające obsługę klientów i zarządzanie gotówką. Zapowiada się najważniejsze wydarzenie roku w automatyce bankowej.

Możliwość komentowania została zablogowana.