Newsletter Listopad 2015 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w listopadzie na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Mijający rok to czas rozkwitu biometrii w bankowości. W Polsce i na świecie szybko rośnie liczba różnego rodzaju instalacji opartych o tę technologię. Czy to oznacza, że nastąpił przełom i biometria weszła już do powszechnego użycia w instytucjach finansowych? Prognozy rozwoju tego rynku na najbliższe lata wskazują, że boom jest jeszcze przed nami. Jednak już teraz coraz większa jest skala projektów i inwencja w zastosowaniach biometrii. Potwierdzają to liczne wdrożenia na świecie w ostatnich miesiącach. Przykłady ciekawych zastosowań przedstawiamy w poniższym artykule.

Biometria rośnie w siłę w bankowości

 

To już informacja oficjalna – Diebold kupuje firmę Wincor Nixdorf. Firmy zawarły umowę, na podstawie której nastąpi połączenie podmiotów. Nowa firma ma nazywać się Diebold Nixdorf. Wartość transakcji wyniesie około 1,6 miliarda euro. Przejęcie spowoduje duże zmiany na światowym rynku producentów automatyki bankowej. W wyniku połączenia Diebold i Wincor Nixdorf powstanie nowy światowy lider w dostawach bankomatów. Pojawia się ważne pytanie: jakie mogą być konsekwencje tej zmiany dla klientów i firm konkurencyjnych?

Diebold przejmuje firmę Wincor Nixdorf

 

Materiały dodatkowe:

Artykuł: The PIN is passé; biometric is BIG

Artykuł: Deposit Automation and Video ATMs: An Honest & Transparent Review

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.