Newsletter Luty-Marzec + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w lutym i marcu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Narodowy Bank Polski udostępnił specjalną stronę, która ma przybliżać działalność naszego banku centralnego i nie tylko. W portalu można znaleźć na przykład najnowsze informacje o wartości pieniądza w Polsce czy ciekawe fakty o gotówce w obiegu. Wszystkie informacje są przedstawiane w przystępny sposób oraz w atrakcyjnej formie graficznej. Czego możemy dowiedzieć się z nowej strony poznaj.nbp.pl?

Ciekawe informacje w nowym portalu o działalności NBP i obiegu gotówki

 

Na świecie coraz bardziej popularne stają się usługi świadczone przy użyciu wideokonferencji. Rozwiązania służące do transmisji obrazu i dźwięku to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się technologii. Coraz większa konkurencja sprawia, że rozwiązania te są coraz doskonalsze i znajdują coraz więcej zastosowań. Jednym z najintensywniej rozwijanych obszarów są wideokonferencje w usługach bankowych. Przyjrzyjmy się cechom charakterystycznym systemów telekonferencyjnych obecnie stosowanych w bankowości.

Wideokonferencje przenoszą bankowość w inny wymiar

 

Bankomat wciąż pozostaje najbardziej popularnym urządzeniem automatyki bankowej. Czy rosnąca popularność operacji bezgotówkowych może jednak zagrozić wzrostowi tego rynku? Najnowszy raport RBR przedstawia prognozy w jaki sposób rynek bankomatów ma się kształtować do końca bieżącej dekady. Prezentuje też dane jak ma się zmieniać liczba wypłat z bankomatów. Przedstawiamy najciekawsze informacje z raportu Global ATM Market and Forecast to 2020 firmy RBR.

Jakie perspektywy rysują się przed światowym rynkiem bankomatów?

 

Dodatkowe materiały:

Artykuł: RBR study: What does the future hold for NCR, Diebold and Wincor?

Artykuł: ATMIA 2016: The evolving future of the ATM

 

Możliwość komentowania została zablogowana.