Newsletter Maj 2013 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Z przyjemnością informujemy, że Portal Automatyka Bankowa rozszerzył zakres informacji udostępnianych subskrybentom newslettera. Przesyłamy dodatkowe opracowania, raporty lub prezentacje związane z publikowanymi artykułami. Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524).  Chcemy rozwijać Portal tak,  aby był  jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami (film wideo).

Poniżej przesyłamy artykuły zamieszczone w maju na Portalu Automatyka Bankowa.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Multisejf to najpopularniejsze urządzenie wspierające obsługę kasjerską w polskich placówkach bankowych. Nie jest to zasługą zaawansowania technicznego czy licznych korzyści zapewnianych przez te urządzenia. Decydujący wpływ na taki stan rzeczy ma niski koszt zakupu. Ale czy takie rozwiązanie umożliwia bankom rozwijanie usług? Jak multisejfy wypadają na tle nowoczesnych urządzeń automatyzujących pracę kasjerów? Przyjrzyjmy się czym charakteryzują i w jakich przypadkach sprawdzają się multisejfy kasjerskie.

Czy multisejf może sprawdzić się w każdej placówce bankowej?

 

Samoobsługowe wpłaty gotówki można realizować na kilka sposobów. Producenci dostarczają urządzenia przyjmujące wpłaty klientów detalicznych a także przeznaczone do obsługi depozytów firm. Nowe rozwiązania wprowadzane do automatów sprawiają, że wpłaty są coraz szybsze i gotówka może bezzwłocznie trafiać na konto klienta. Dzięki temu można usprawniać usługi i zwiększać zyski. Jest to ważne również ze względu na wprowadzoną w Polsce ustawę o usługach płatniczych. Nakłada ona na banki obowiązek szybkiego uznania na koncie klienta zdeponowanej gotówki. Wśród jakich urządzeń możemy dzisiaj wybierać, jeśli chcemy zautomatyzować samoobsługowe wpłaty?

Automatyzacja wpłat samoobsługowych metodą na usprawnienie i dostosowanie usług do nowych przepisów

 

Dodatkowe materiały:

Rozporządzenia MSWiA w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych

Wykaz aktualnych certyfikatów wydanych przez IMP uwzgledniający multsejfy klasy S1 i S2

Wykaz aktualnych certyfikatów wydanych przez IMP uwględniający multsejfy klasy I

Wykaz aktualnych certyfikatów wydanych przez IMP na wrzutnie nocne

 

 

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.