Newsletter Maj 2014 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w maju na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Rosnąca popularność płatności i operacji dokonywanych przy użyciu kart ma też negatywne konsekwencje. Europejski Bank Centralny (ECB) opublikował niedawno wyniki badania, które pokazują rosnącą liczbę operacji przestępczych z wykorzystaniem kart płatniczych. Potwierdzają to też najświeższe statystyki publikowane przez NBP. Z badań wynika, że zwiększa się liczba przestępstw w płatnościach realizowanych przy użyciu POS-ów, transakcjach w Internecie oraz przy wypłatach z bankomatów. Pojawiają się pytania jaka jest skala tych wzrostów i jakie są przyczyny takiej sytuacji. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi raportami o fraudach karcianych.

Karty płatnicze coraz częściej stają się narzędziem przestępstw

 

Na całym świecie placówki bankowe starają się nadążać za zmieniającymi się preferencjami klientów. Coraz więcej osób korzysta na co dzień z urządzeń i aplikacji interaktywnych i podobnych rozwiązań oczekuje w oddziałach. Jednym ze sposobów na sprostanie tym oczekiwaniom jest instalacja kiosków informacyjnych lub terminali transakcyjnych. Pierwsze egzemplarze takich urządzeń pojawiły się w placówkach już kilkanaście lat temu. Dzisiaj banki mogą wybierać wśród wielu odmian i typów urządzeń. Jakie są najnowsze trendy kształtujące kioski i jakie inne technologie interaktywne wspierają obsługę w oddziałach?

Czy kioski będą zastępować placówki bankowe?

 

Dodatkowe materiały:

Artykuł – Busted: 5 myths about kiosks

Artykuł – 3 reasons why video teller devices need their own strategy

Raport – ECB card fraud report 2014

 

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.