Newsletter marzec 2014 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w marcu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Żeby w pełni wykorzystać możliwości bankomatu czy recyklera kasjerskiego nie wystarczy kupić i zainstalować sprzęt. Efektywna obsługa urządzeń staje się w pełni możliwa dopiero po zastosowaniu oprogramowania do zdalnego monitorowania. Reguła ta szczególnie sprawdza się w przypadku bankomatów. Europejskie statystyki jednoznacznie pokazują, że powszechnie stosuje się oprogramowania do nadzorowania bankomatów. Dzisiaj bank lub operator, który chce monitorować swój sprzęt, do wyboru ma różne opcje rozwiązań. Sprawdźmy co możemy zyskać stosując najnowsze systemy zarządzające urządzeniami automatyki bankowej.

Monitoring kluczem do efektywnego używania sprzętu automatyki bankowej

 

7 kwietnia 2014 roku do data wprowadzenia do obiegu nowych banknotów o nominałach 10,20,50 i 100 złotych. Projekty graficzne pozostają bez zmian, ale banknoty wyposażono w nowe lub udoskonalone zabezpieczenia. Takie zmiany mają oczywiście wpływ na obsługę kasową w bankach i firmach. Wymagają także wprowadzenia modyfikacji w urządzeniach do przetwarzania gotówki. Jaka jest skala i koszty tych zmian? Czym charakteryzują się nowe banknoty? Czy banki i firmy są już gotowe na obsługę nowej gotówki?

Jakie zmiany muszą wprowadzić banki i firmy żeby obsługiwać nowe banknoty NBP?

 

Materiały dodatkowe:

L4_Guide_ATM_Monitoring

Informacja NBP o nowych banknotach

Możliwość komentowania została zablogowana.