Newsletter Marzec 2015 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w marcu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Rekomendacje NBP mają polepszyć jakość gotówki i usprawnić proces jej obiegu. To znak, że już niedługo w Polsce proces obsługi gotówki będzie się zmieniać. To również jeden z symptomów tego, że będzie zmieniać się rola NBP w całym cyklu obiegu pieniądza. Coraz więcej zadań w tym procesie będą przejmowały banki komercyjne i firmy CIT. Proces będzie upodobniał się do tego jaki ma miejsce w innych krajach europejskich. Dla wielu Czytelników interesująca może być informacja jaka obecnie jest praktyka w obsłudze gotówki w krajach Unii Europejskiej. Czy przepisy regulujące jakość gotówki obowiązują również poza Europą?

Czy banki centralne powszechnie stosują przepisy poprawiające jakość banknotów w obiegu?

 

Dla niektórych rosnąca od kilku lat popularność internetowych i mobilnych kanałów obsługi w bankach oznacza bliski koniec oddziałów. Tymczasem ostatnie badania metod korzystania z usług bankowych pokazują, że popularność obsługi zdalnej rośnie wolniej, a oddziały utrzymują silną pozycję. Taka sytuacja może oznaczać stabilizację rynku i bliski moment  osiągnięcia optymalnej dla klientów równowagi między obsługą w elektronicznych i w tradycyjnych kanałach. Sprawdźmy w jaki sposób na świecie klienci korzystają z usług bankowych.

Bankowość elektroniczna i mobilna zyskują na popularności – a co z placówkami?

 

Dodatkowe materiały:

Artykuł z Miesięcznika Finansowego Bank nr 2-2015 – Zielone światło dla nowoczesnej technologii

Raport:  DIGEST_Customer_loyalty_in_retail_banking_2014

Artykuł: Alior podnosi prowizje za płatności mobilne

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.