Newsletter Październik 2012

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w październiku na portalu Automatyka Bankowa.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Fascynująca historia banknotu: od papierowego kwitu depozytowego do …? (część I)

Pierwsza część z serii artykułów opisujących przeszłość, teraźniejszość i przyszłość banknotów. Jest to historia banknotu w nieco odmiennym ujęciu, niż ta znana nam z innych publikacji. W artykułach najwięcej uwagi poświęcono nośnikom, na których w przeszłości i obecnie drukuje się banknoty. Pierwszą część serii poświęcono pasjonującej historii powstawania papieru. Przedstawiono też inne, często niezwykłe, nośniki banknotu. Autorem serii jest Bartosz Miracki, ekspert bankowości współpracujący z naszym portalem.

ICCOS EMEA 2012 już w listopadzie w Warszawie

Już tylko kilka dni pozostało do jednej z najważniejszych na świecie konferencji poświęconej gotówce. W dniach 5-7 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja International Commercial Cash Operations Seminar (ICCOS) dla rejonu EMEA. Wydarzenie to organizuje firma Currency Research. Konferencja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie nie tylko w naszym kraju. Znane są już tematy planowanych wystąpień. Prelegentami będą przedstawiciele instytucji i firm ważnych dla obiegu gotówki w rejonie EMEA.

Czy smartfon będzie powszechnie używany do wypłat gotówki z bankomatów i dokonywania płatności?

Badania rynkowe wskazują, że w najbliższych latach czeka nas szybki rozwój płatności mobilnych. Nic dziwnego, że coraz więcej firm oferuje rozwiązania do realizacji takich płatności. Producenci urządzeń samoobsługowych także rozwijają odmianę takich systemów. Ich aplikacje umożliwiają m.in. wypłatę gotówki z bankomatu przy użyciu telefonu lub smartfonu. I właśnie tej odmianie systemów poświęciliśmy przede wszystkim ten artykuł. Jakie systemy producenci wprowadzają na światowy rynek? Jakie rozwiązania są dostępne już w Polsce? Czy najnowsze aplikacje i telefony mają szanse zastąpić karty bankowe?

Możliwość komentowania została zablogowana.