Newsletter Październik 2017 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuł zamieszczony w październiku na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułem.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Od kilku lat można zaobserwować coraz bardziej powszechne działania różnych instytucji i organizacji, których celem jest dyskredytowanie gotówki. Jednym z argumentów, który ma przemawiać za jej wycofaniem z użycia, jest wpływ na rozwój szarej strefy, przestępczości i terroryzmu. Czy tak jest w istocie? Rzeczywisty związek między używaniem gotówki a rozwojem nielegalnych aktywności badał Profesor Dr Friedrich Schneider z Johannes Kepler University w Linz. W tym roku ukazała się jego praca naukowa wyczerpująco prezentująca to zagadnienie.

Czy gotówka ma realny wpływ na nielegalne aktywności?

 

Dodatkowy materiał:

Praca naukowa Friedricha Schneider: Restricting or Abolishing Cash An Effective Instrument for Fighting the Shadow Economy, Crime and Terrorism

Artykuł: For the Swiss, cash is a symbol of confidence

Raport: Cash use in the UK

Możliwość komentowania została zablogowana.