Newsletter Sierpień 2016 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w sierpniu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Artykuły:

W sierpniu NBP opublikował oczekiwane przez rynek Zarządzanie Nr 19/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego w sprawie sposobu i trybu przeliczania, sortowania, pakowania i oznaczania opakowań banknotów i monet oraz wykonywania czynności związanych z zaopatrywaniem banków w te znaki. Nowe przepisy zastąpią dotychczas obowiązujące Zarządzenie nr 19/2007. Analiza regulacji skłania do wniosku, że będą one miały duży wpływ na banki, firmy i inne podmioty uczestniczące w obrocie gotówki. Chociaż część przepisów nie jest finalnie sprecyzowana i NBP zastrzega, że będą one uzupełniane, warto już teraz zaznajomić się z nowym Zarządzeniem. Tym bardziej, że niezbyt dużo czasu pozostało na dostosowanie się do nowych regulacji.

Ukazało się nowe zarządzenie NBP regulujące postępowanie z gotówką

 

Już 8 września w Warszawie można będzie uczestniczyć w najważniejszej konferencji poświęconej gotówce w naszym kraju. W kolejnej edycji Kongresu Obrotu Gotówki wezmą udział kluczowe organizacje i firmy zajmujące się obsługą pieniądza fizycznego w polskiej gospodarce. Swoje wystąpienia zapowiedzieli wybitni specjaliści w tej dziedzinie, zarówno z Polski i jak z zagranicy. Tak duże zainteresowanie Kongresem potwierdza fakt wciąż dużego znaczenia gotówki, pozostającej wciąż wiodącym sposobem płatności. Jakie zagadnienia będą dominować w czasie KOG 2016?

Kolejna edycja Kongresu Obrotu Gotówki już niebawem

 

Materiały dodatkowe:

Zarządzenie nr 19/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego z dnia 17.08.2016

Artykuł: For Millennials, Cash Is Still King

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.