Newsletter Styczeń 2014 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w styczniu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały z zakresu automatyki bankowej.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Na świecie urządzenia do liczenia gotówki do powszechnego użycia weszły w latach 60-tych ubiegłego wieku. W Polsce początki stosowania na dużą skalę takich urządzeń datuje się na lata 90-te. Przez 20 lat zmieniały się zarówno urządzenia jak i model ich używania. W artykule przedstawiamy historię liczarek w Polsce, a także najnowsze trendy i prognozy rozwoju tego obszaru.

Dokąd zmierza rynek urządzeń do liczenia gotówki?

 

Okazuje się, że w bankowości już niedługo możemy mieć podobny przypadek do problemu roku 2000. Microsoft już jakiś czas temu ogłosił, że 8 kwietnia 2014 roku kończy wsparcie dla systemu operacyjnego Windows XP. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że wsparcie zakończy się 14 lipca przyszłego roku. Nie zmienia to jednak faktu, że banki i innych właścicieli bankomatów czeka poważna operacja. Z ostatnio publikowanych danych wynika, że aż 95% bankomatów na świecie nadal pracuje na systemie Windows XP. Co to oznacza dla banków? Czy upgrade do systemu Windows 7 to tylko obowiązek, czy stwarza też szanse na podniesienie jakości usług? Jak przeprowadzić migrację do nowego systemu?

Jak skutecznie przeprowadzić upgrade Windows XP do Windows 7 w bankomatach?

 

Materiały dodatkowe:

Artykuł: Digital Revolution is Transforming US Retail Banking—Interactive Infographic

Artykuł: New Bank of England banknotes to be printed on polymer


 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.