Newsletter Wrzesień 2012

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone we wrześniu na portalu Automatyka Bankowa.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Są już pierwsze instalacje bankomatów recyklingowych w polskich bankach!

Kilka ostatnich miesięcy to czas historycznych wydarzeń dla polskiej samoobsługi bankowej. Po kilku latach stagnacji, związanej przede wszystkim z obawą przed obowiązującymi przepisami, zostały uruchomione produkcyjnie pierwsze bankomaty recyklingowe. To wydarzenie może mieć przełomowe znaczenie zarówno dla banków jak i dla klientów korzystających z ich usług. Co jest znamienne, instalacje te wykonały banki spółdzielcze.

Ważna konferencja poświęcona technologii biometrycznej w bankowości

27 listopada w Warszawie odbędzie się XXVII Forum Bankowości Elektronicznej „Technologie biometryczne w bankowości – rozwój zastosowań, uwarunkowania technologiczne i prawne”. Organizatorem konferencji jest Centrum Promocji Informatyki. Zarówno program i jak zaproszeni prelegenci zapowiadają bardzo interesujące wydarzenia dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką stosowania biometrii w bankowości. Portal Automatyka Bankowa objął patronat medialny forum.

Nowe wyzwania przed firmami transportującymi i obsługującymi gotówkę

W ostatnich latach firmy transportujące i obsługujące gotówkę przeszły intensywny okres przemian i rozwoju. Firmy Cash-in-transit (CIT) często zaczynały swoją działalność jako niewielkie firmy ochroniarskie. Dziś stały się ważnym ogniwem w funkcjonowaniu banków. CIT wyposażone są w nowoczesne techniki zabezpieczające i obsługujące gotówkę. To jednak nie koniec ich rozwoju. Ostatnie wydarzenia w Polsce i strefie Euro pokazują, że firmy te czeka jeszcze wiele wyzwań i zmian. Co ciekawe, niektóre zmiany mogą być niekorzystne dla banków.

 

Możliwość komentowania została zablogowana.