Newsletter Wrzesień 2016 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone we wrześniu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Artykuły:

PKO Bank Polski opublikował film pokazujący pracę dużej sortowni gotówki. Bardzo ciekawie przedstawiono w nim obsługę gotówki przy użyciu nowoczesnych technologii. Wyróżnia się on poziomem artystycznym i sprawną realizacją. Takiego filmu w Polsce do tej pory nikt nie nakręcił, trudno też znaleźć na świecie podobne przykłady. Obejrzenie Centrum Zarządzania Gotówką z pewnością można polecić każdemu specjaliście zajmującemu się cash processingiem.

Centrum Zarządzania Gotówką w filmie PKO Banku Polskiego

 

Na początku września w Warszawie odbyła się druga edycja Kongresu Obrotu Gotówki. W KOG 2016 w porównaniu z zeszłoroczną konferencją, wzięło udział o wiele więcej specjalistów z branży, a tematyka była co najmniej równie interesująca. Tematem przewodnim Kongresu były obecne zmiany w regulacjach oraz zmiany w rynku podmiotów uczestniczących w obsłudze gotówki. Z większości prezentacji można było wysnuć wniosek, że jesteśmy u progu nowej rzeczywistości. Jaka czeka nas zatem rewolucja w najbliższym czasie?

Nadchodzi okres wielkich zmian w obrocie gotówką

 

Narodowy Bank Polski zaprezentował banknot o nominale 500 złotych, który wejdzie do obiegu w lutym 2017 roku. Nowy banknot zdobi wizerunek Jana III Sobieskiego i wyposażono go w najnowocześniejsze zabezpieczenia. Obecnie trwają przygotowania do wprowadzenia banknotu rynek. Mimo, że nowy banknot w pierwszych latach będzie rzadko spotykany w obiegu, konieczne jest przeprowadzenie wielu działań przygotowawczych. Bez nich sprawna obsługa pięćsetki będzie bardzo utrudniona.

Nowy banknot o nominale 500 złotych wkrótce w obiegu

 

Dodatkowe materiały:

Filmy z Kongresu Obrotu Gotówką 2016.

 

 

Możliwość komentowania została zablogowana.