Newsletter Wrzesień 2017 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone we wrześniu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

We wrześniu odbyła się trzecia edycja najważniejszej konferencji poświęconej gotówce w naszym kraju. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele NBP, banków, firmy CIT, dostawców technologii. Podczas Kongresu Obsługi Gotówki prezentowano obecną sytuację w procesach gotówkowych jak i plany wprowadzania nowych regulacji. Przepisy te już niebawem mają gruntownie zmienić stosowane praktyki. Część prezentacji poświęcona była rozwiązaniom, bez których spełnienie nowych wymogów prawnych będzie praktycznie niemożliwe. Zapraszamy na relacje z KOG 2017.

Kongres Obsługi Gotówki 2017

 

NBP przedstawił wyniki badania poświęconego zwyczajom płatniczym Polaków. Badanie przeprowadzono pod koniec ubiegłego roku na grupie reprezentatywnej 1000 gospodarstw domowych. Bardzo ciekawe wyniki badania dają obraz aktualnym tendencjom w korzystaniu z gotówki i z innych instrumentów płatniczych w różnych regionach Polski. Jaka jest obecnie sytuacja  pieniądza fizycznego w naszym kraju?

Zwyczaje płatnicze Polaków w najnowszym badaniu NBP

 

Dodatkowe materiały:

Perspektywy rozwoju rynku_dr J.Kołodziej NBP

Firmy-CIT-w-zmieniającym-się-rynku-obsługi-gotówki-w-Polsce-P.-Mazurkiewicz-Pofog

Zwyczaje płatnicze Polaków_B.Jaroszek NBP

Możliwość komentowania została zablogowana.