Pierwsze urządzenia spełniające wymogi nowych przepisów NBP

Na stronach Narodowego Banku Polskiego pojawiła się już lista pierwszych przetestowanych urządzeń do obsługi gotówki, spełniających wymogi Zarządzenia nr 19/2016. To znak, że zbliża się termin wejścia w życie nowych regulacji. Część przepisów zacznie obowiązywać już od lipca.  Na opublikowanej liście znajduje się kilkanaście typów urządzeń do obsługi banknotów przetestowane z wynikiem pozytywnym. Lista dotyczy urządzeń obsługiwane przez personel.

Na liście znajdują się sortery, urządzenia do sprawdzania autentyczności banknotów oraz urządzenia kasjerskie z funkcją sprawdzania autentyczności lub jakości obiegowej banknotów. W uwagi na bliski termin wprowadzenia nowych przepisów, liczba urządzeń na liście NBP w najbliższym czasie z pewnością będzie szybko rosła. Lista publikowana jest na stronie NBP.

Cykl artykułów poświęconych Zarządzeniu nr 19/2016 jest przygotowywany we współpracy z firmą Talemax. Szczegółowe informacje o produktach spełniających wymogi nowych przepisów znajdziesz m.in. na stronie tej firmy.

Maj 2018

Dodaj komentarz