Wydarzenie roku w automatyce bankowej

Firma Retail Banking Research (RBR) w dniach 3-4 grudnia organizuje w Londynie konferencję Teller Automation and Branch Cash Management 2012. Wydarzenie poświęcono najnowszym osiągnięciom w optymalizacji procesów obsługi w placówkach bankowych oraz w zarządzaniu gotówką. Specjaliści i eksperci zaprezentują doświadczenia zdobyte w najważniejszych instytucjach finansowych świata. Producenci przedstawią najnowsze urządzenie i systemy usprawniające obsługę klientów i zarządzanie gotówką. Zapowiada się najważniejsze wydarzenie roku w automatyce bankowej.

Teller Automation and Branch Cash Management 2012

Na początku grudnia w Londynie odbędzie się kolejna edycja konferencji RBR poświęcona najnowszym rozwiązaniom usprawniających obsługę klientów w placówkach bankowych. Tematem przewodnim będzie też optymalizacja procesów zarządzania gotówką w instytucji finansowej. Główną formą prezentowania informacji będą case study, czyli najlepsze praktyki płynące z projektów zrealizowanych w największych bankach świata.

Wśród prelegentów będą przedstawiciele takich instytucji jak BNP Paribas, Deutsche Bank, KBC, Raiffeisen, LCL czy Garanti Bank. Oprócz specjalistów zajmujących się optymalizacją procesów w bankach, zaprezentują się czołowi dostawcy technologii bankowych. Swoje doświadczenia i rozwiązania zaprezentują takie firmy jak CIMA, CTS Cashpro, GLORY Europe, NCR, Talaris czy Wincor Nixdorf.

Jak można zmieniać placówki bankowe w skuteczny kanał obsługi?

Podczas konferencji większość wystąpień dotyczących placówek będzie dotyczyło podwyższania efektywności obsługi klientów. Prezentowane będą rozwiązania identyfikujące klientów i wspierające ich obsługę poprzez personalizowanie oferty. Uczestnicy będą mogli zapoznać się też z narzędziami zarządzającymi pracą kasjerów. Prezentowane będą również systemy realizujące cross-selling produktów czy analizę skuteczności działań sprzedażowych.

Ważnym wątkiem poruszanym podczas prezentacji będą rozwiązania, które zmniejszają pracochłonność obsługi a jednocześnie ułatwiają koncentrację na kliencie i sprzedaży produktów finansowych. Przykładem takich systemów będą m.in. recyklery kasjerskie.

Jedna z prezentacji poświęcona będzie skutecznemu zarządzaniu projektami, których celem jest automatyzacja obsługi w placówkach. Główne zagadnienia tego wystąpienia to kluczowe czynniki sukcesu dla takich projektów oraz sposoby uzyskiwania oszczędności w całym przedsięwzięciu. Szczegółowej analizie poddany będzie bezpieczny obieg gotówki.

Ważnym zagadnieniem omawianym podczas konferencji RBR będzie przyszłość placówki w dystrybucji usług bankowych. Jak będzie wyglądała placówka przyszłości? Jakie będzie spełniała funkcje? Jak będzie pozycjonowana wśród innych kanałów obsługi (tzw. multi-channel)? To tylko część pytań, na które prezentujący będą starali się znaleźć odpowiedź.

Najnowsze rozwiązania w zarządzaniu gotówką

Drugi wiodący temat konferencji RBR to optymalizacja i bezpieczeństwo obiegu gotówki w sieci placówek. Omówiony zostanie przykład w jaki sposób aplikacje do prognozowania stanów gotówki, automatyzacja pracy kasjerów i współpraca z innymi bankami czy retailem może wpływać optymalizację obiegu gotówki. Analizowany będzie również wpływ algorytmów optymalizujących na obniżanie kosztów dostaw i przechowywania gotówki w sieci placówek. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi propozycjami oprogramowania do zarządzania dostawami i stanami gotówki w placówkach.  

Prezentacja najnowszych modeli recyklerów kasjerskich

Podczas konferencji RBR dużo uwagi poświęcone będzie recyklerom kasjerskim. Urządzenia te już dzisiaj w wielu placówkach na świecie są najważniejszym elementem automatyzującym obsługę klientów na stanowiskach kasjerskich. Wpływają również na optymalizację stanów gotówki w placówkach.

Tematyka i znaczenie konferencji sprawiły, że swoje najnowsze propozycję zaprezentują liderzy wśród światowych dostawców recyklerów. Uczestnicy konferencji w jednym miejscu będą mogli zobaczyć takie urządzenia jak Glory RBG 200, Talaris Vertera 6G, CTS CM 18 czy CINEO. Będzie to doskonała okazja, żeby ocenić różnice pomiędzy różnymi modelami recyklerów.

 Czy warto pojechać do Londynu na konferencję RBR?

Niewątpliwie jest wiele powodów, dla których warto wybrać się do Londynu na konferencję Teller Automation and Branch Cash Management 2012. Tematyka prezentacji jak i prelegenci zapowiadają, że nadchodzące wydarzenie zainteresuje każdego, kto zawodowo zajmuje się automatyką bankową i zarządzaniem gotówką. Tym bardziej, że będzie to też doskonałe miejsce do wymiany międzynarodowych doświadczeń. Swój udział potwierdzili już przedstawiciele ponad 50 banków nie tylko z Europy ale też z takich krajów jak Brazylia, Stany Zjednoczone, RPA, Australia czy Arabia Saudyjska. Udział bankowców w konferencji jest bezpłatny.

Portal Automatyka Bankowa, dzięki współpracy z firmą RBR, ma dostęp do aktualnych informacji o najważniejszych sprawach dotyczących konferencji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane z tym wydarzeniem, możesz zwrócić się do Redakcji portalu o dodatkowe informacje.

Szczegółowy program konferencji znajdziecie również na stronie firmy RBR.

Dodaj komentarz