Newsletter

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w ostatnim czasie na Portalu Automatyka Bankowa.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

15 września br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał nowelizację rozporządzenia nakazującego bankom i operatorom bankomatów instalowanie w nich systemów niszczących banknoty w przypadku nieautoryzowanej ingerencji. Tym samym zaczęły obowiązywać przepisy, które wzbudzały bardzo wiele kontrowersji już na etapie ich przygotowania. Co dokładnie oznacza wprowadzenie tych regulacji? Czy z polskich ulic zniknie większość bankomatów, czy może zacznie ich przybywać?

Czy przepisy nakazujące zabezpieczanie bankomatów pomogą sieciom bankomatów, czy wręcz przeciwnie?

 

Nabierają tempa prace nad przygotowaniem Narodowej Strategii Bezpieczeństwa Obrotu Gotówkowego, która ma zapewnić m.in. powszechny dostęp do gotówki. Poszerzono skład Rady ds. Obrotu Gotówkowego, która ma zająć się jej opracowaniem. Wsparcia inicjatywie udzieliły ważne instytucje. Nie jest jeszcze przesądzone jak w szczegółach będą realizowane poszczególne prace i jak zmienią one sytuację gotówki. Nie ulega jednak wątpliwości, że są one potrzebne. Od początku pandemii mają miejsce procesy, które oddziałują niekorzystnie na gotówkę i na dostęp do niej, a co z tym związane – szkodzą niemałej części społeczeństwa. Sprawdźmy jaki obecnie jest status prac nad strategią i jaki ona może przyjąć kształt na tle innych krajów, w których podjęto podobne działania.

Jakie zmiany może przynieść strategia gotówkowa opracowywana pod kierunkiem NBP?

Możliwość komentowania została zablogowana.