Newsletter Marzec 2017 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuł zamieszczony w marcu na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułem.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

NBP opublikował projekt sprawozdania kwartalnego, które banki będą przedstawiać od lipca 2018 roku. To kolejny etap przygotowań do wprowadzenia reformy. Raport ma uwzględniać urządzenia do przetwarzania gotówki w bankach i firmach CIT ich obsługujących. W zestawieniu powinna być też uwzględniona specyfikacja przetwarzanych banknotów i monet. Zakres sprawozdania przygotowano na podstawie wymogów obowiązujących w Eurosystemie. Są jednak istotne różnice między tymi przepisami.  W większości banków spełnienie wymogów raportowania, prawdopodobnie będzie wymagało nowych inwestycji. Otrzymaliśmy z NBP dodatkowe informacje, które mogą pomóc w zrozumieniu nowych przepisów.

Jak raportować przetwarzanie gotówki zgodnie z nowymi wymogami NBP?

 

Dodatkowe materiały:

Artykuł: Cashing In Or Cashing Out?

Artykuł: Do NOT Blame Cash For Crime

Artykuł: Millennials Use Cash More Than Any Other Payment Method

 

Możliwość komentowania została zablogowana.

 

  • Co to za portal?

  • TALEMAX - Przyszłość Technologii BankowychWspiera nas:

    Chcesz wiedzieć więcej?
    Zapisz się na newsletter

    Będziesz otrzymywał nie tylko informacje o wpisach, ale również dodatkowe, niepublikowane na portalu materiały. Sam zdecyduj czy podać swój mail prywatny czy służbowy. Portal Automatyka Bankowa użyje go jedynie w celu wysyłania raz w miesiącu newslettera z informacjami o nowych wpisach i materiałach. Nie wysyłamy żadnych innych maili.