Newsletter Październik 2015 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w październiku na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały związane z artykułami.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Diebold zapowiedział przejęcia firmy Wincor Nixdorf deklarując kwotę 1,57 miliarda euro za tę operację. To przejęcie może spowodować duże zmiany na światowym rynku producentów automatyki bankowej. Zapowiedź już spowodowała zmiany w wycenie akcji najważniejszych spółek tej branży. Wszystko wskazuje na to, że operacja dojdzie do skutku. Jeśli tak się stanie powstanie nowy światowym lider w dostawach bankomatów. Pojawia się ważne pytanie: jakie mogą być konsekwencje tej zmiany dla klientów i firm konkurencyjnych?

Diebold zapowiedział przejęcie firmy Wincor Nixdorf

 

Banknoty polimerowe od dłuższego czasu nie są już ciekawostką technologiczną. Banki kilkudziesięciu krajów na świecie już wprowadziły takie banknoty. Coraz więcej państw chce wprowadzić do obiegu banknoty oparte o „plastikowy” nośnik w niedalekiej przyszłości. Również w Polsce pojawił się pierwszy banknot drukowany w tej technologii. Czy to oznacza, że banknot polimerowy już wkrótce może na stałe zagościć w naszych portfelach?  Ten czas wcale nie musi być odległy, choć pojawiają się też problemy związane z takimi emisjami. Przedstawiamy najciekawsze informacje dotyczące emisji banknotów polimerowych na świecie.

Czy banknoty polimerowe wkrótce zastąpią ich papierowe odpowiedniki?

 

Dodatkowe materiały:

Artykuł: The future of the ATM

Artykuł: The battle of the bands

Możliwość komentowania została zablogowana.