Newsletter Listopad 2013 + dodatkowe materiały

Witaj Subskrybent

Przesyłamy artykuły zamieszczone w listopadzie na Portalu Automatyka Bankowa.

Załączamy również dodatkowe materiały z zakresu automatyki bankowej.

Jeśli chciałbyś przekazać nam jakiekolwiek oczekiwania dotyczące tematyki poruszanej na Portalu, prosimy o mail na adres redakcja@automatykabankowa.pl (lub zadzwoń 504 143 524). Chcemy rozwijać Portal tak, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Za wszelkie Twoje sugestie będziemy się rewanżować niespodziankami.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja

 

Rozwiązania biometryczne są coraz bardziej zaawansowane, bezpieczne, wygodne, niemal doskonałe. Dzięki temu znajdują zastosowanie w coraz to nowych dziedzinach życia. A jednak wciąż nie są powszechnie używane w bankomatach. W niektórych rejonach świata szybko rośnie popularność biometrii w bankomatach, ale w większości krajów nadal ma marginalne zastosowanie. Jakie są przyczyny takiej sytuacji? W których krajach jest najwięcej bankomatów z biometrią, a gdzie ich praktycznie nie ma? Jakie są najbardziej popularne metody weryfikacji? Jak na tle świata wypada Polska? Przyjrzyjmy się najnowszym danym dotyczących biometrii w bankomatach.

Biometria w bankomatach coraz bardziej popularna na świecie, ale …

 

W dniach 11-13 grudnia odbędzie się druga edycja konferencji poświęconej najnowszym trendom w rozwoju bankowości mobilnej i płatności mobilnych. Organizatorem konferencji jest firma Gigacon. Podobnie jak podczas pierwszej edycji tematem przewodnim prelekcji będzie aktualny stan bankowości mobilnej w Polsce i na świecie oraz najnowsze prognozy jej rozwoju. Cechą wyróżniajacą konferencję będą prezentacje banków, które zrealizowały lub realizują największe w Polsce projekty związane z technologiami mobilnymi. Portal Automatyka Bankowa objął patronat medialny nad „Mobile Banking & Mobile Payment”.

Aspekty bezpieczeństwa i nowinki technologiczne w systemach mobilnych podczas „Mobile Banking & Mobile Payment”

 

Materiały dodatkowe:

Artykuł: Biometrics are key for secure banking (Steve Cook)

Artykuł: Strategies for securing ATMs (Richard Pohl)

Możliwość komentowania została zablogowana.