Cash Handling Journal – nowy blog dla specjalistów od gotówki

Cash Handling Journal to nowy anglojęzyczny blog tematyczny przeznaczony dla specjalistów w zakresie procesów gotówkowych. Twórcą blogu a jednocześnie autorem większości artykułów jest Achim Munck. Munck to znany niemiecki ekspert, od wielu lat aktywnie zajmujący się gotówką i usprawnianiem procesów gotówkowych. Dotychczas teksty na blogu były publikowane tylko w języku niemieckim. Dzięki wersji anglojęzycznej blog będzie cennym źródłem wiedzy dla dużego grona profesjonalistów w całej Europie. Jakie informacje i wiadomości możemy znaleźć na Cash Handling Journal?

Dla kogo przeznaczony Cash Handling Journal?

Autorzy portalu reklamują swoje przedsięwzięcie jako „The first and only blog exclusive for the cash handling professionals”. I właśnie dla specjalistów zajmujących się gotówką przeznaczona jest zdecydowana większość artykułów publikowanych na tym blogu. Tematyka bloga podzielona jest na kilka kategorii: obieg gotówki, banki centralne, firmy detaliczne (retail), banki, transport i obsługa gotówki oraz rozwiązania techniczne. Ponieważ w wersji angielskiej blog jest dostępny od stycznia, nie wszystkie grupy tematyczne są wypełnione artykułami. Ale i tak artykuły, z którymi już teraz można zapoznać się na blogu, zawierają wiele ciekawych informacji. W naszej ocenie blog będzie bardzo cennym źródłem informacji dla wielu europejskich specjalistów związanych z szeroko pojętą branżą gotówkową.

Schemat obiegu gotówki w Europie na podstawie raportu ECCR European Cash Cycle Research (ECCR) Wykonanie Achim Munck

Schemat obiegu gotówki w Europie na podstawie raportu European Cash Cycle Research (ECCR) – grafika©Achim Munck (Cash Handling Journal)

Tematyka artykułów na Cash Handling Journal

Wpisy na blogu dotyczą szerokiego spektrum zagadnień związanych z gotówką. Autorzy publikują teksty poświęcone zmianom w cyklu obiegu gotówki, emisjom nowych banknotów i monet, zmianom w działaniu banków centralnych. Artykuły mają też przedstawiać nowe formy współpracy pomiędzy bankami, firmami CIT, centrami gotówki, detalem i dostawcami technologii. Dużo wpisów poświęcone będzie również nowym rozwiązaniom do obsługi gotówki, ciekawym wdrożeniom oraz zmianom na rynku dostawców technologii.

Ostatnie wpisy na blogu poświęcone są m.in. nowym rozwiązaniom w banknotach euro, statystykom fałszywych banknotów euro, roli banków centralnych i ECB w krajach należących do strefy euro, obiegowi gotówki w Europie a także zmianom zachodzącym wśród dostawców urządzeń do obsługi gotówki.

Więcej informacji o blogu znajdziesz na http://en.cashhandling.eu/. Portal Automatyka Bankowa nawiązał stałą współpracę z Cash Handling Journal.

Luty 2015

Dodaj komentarz